How Can We Help?

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در قاره اروپا

معرفی کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در قاره اروپا برای سفر و نکات مهم آن البته صدور ویزا در برخی از این کشورها در مرز آنها انجام می گردد و برخی نیاز به صدور ویزا ندارند.

کشور های بدون ویزا برای ایرانیان

  • ترکیه: بعد از ورود به ترکیه تا ۹۰ روز اجازه ماندن در این کشور را دارید.

صدور ویزا در مرز این کشورها

  • گرجستان: بعد از ورود به گرجستان تا 45 روز می‌توانید در این کشور بمانید.

معرفی انواع ویزاهای اروپا

تعریف قاره اروپا

قاره اروپا، در نیم‌کره شمالی زمین قرار دارد و پس از قاره اقیانوسیه، دومین قاره کوچک جهان است. قاره اروپا با قاره آسیا در یک پهنه خشکی قرار گرفته‌اند و با یک‌دیگر خشکی بزرگ اوراسیا را تشکیل می‌دهند. مرز طبیعی میان اروپا و آسیا را کوه‌های اورال تشکیل می‌دهند.

مساحت اروپا حدود ۱۰ میلیون کیلومتر مربع است و بیش از ۷۳۰ میلیون نفر جمعیت دارد که یازده درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند. با وجود مساحت نسبتاً کم خود، اروپا پس از آسیا دومین قاره جهان از نظر تراکم جمعیت است.

نیازمندی به روادید برای شهروندان ایران

نیازمندی به روادید برای شهروندان ایران به محدودیت اداری اعمال‌شده برای ورود شهروندان ایران به دیگر کشورها گفته می‌شود. در ۲۴ اوت ۲۰۱۷ میلادی، دارندگان گذرنامهٔ ایرانی می‌توانند از ۴۲ کشور بدون روادید یا با دریافت روادید در بدو ورود بازدید کنند. گذرنامهٔ ایرانی از این نظر، در رتبهٔ ۹۲ فهرست هنلی (همراه با گذرنامه‌های جمهوری دموکراتیک کنگو و کرهٔ شمالی) قرار دارد.

آشنایی بیشتر در مورد قاره اروپا از نگاه ویکی پدیا.

نقشه راهنمای سفر به کشورهایی که ایرانیان به آنجا نیاز به ویزا یا روادید دارند و ندارند

نقشه راهنمای سفر به کشورهایی که ایرانیان به آنجا نیاز به ویزا یا روادید دارند و ندارند آسیا اروپا و آفریقا و آمریکا و اقیانوسیه نقشه جهان

مطالب مرتبط

بالا