How Can We Help?

پارک ملی باکو | جاذبه گردشگری مالزی

در ایالت ساراواک مالزی قدیمی ترین پارک ملی این منطقه بنام پارک ملی باکو در سال 1957 تاسیس شد؛ مساحت این پارک حدود 27 کیلومتر مربع است، و تقریبا 37 کیلومتر از کوچینگ فاصله دارد. این پارک به منظره طبیعی، زیستگاه ها، گیاهان و حیات وحش فوق العاده اش معروف است.

مهمترین منطق این پارک عبارتند از خلیج های دورافتاده، پرتگاه های صخره ای و ناهموار با صخره های پر شیب که بر دریای جنوب چین مشرف هستند.

آب دریا، موج ها و باد نیز قوس ها و پشته های فوق العاده ای را در پای این صخره ها حکاکی می کنند، که برخی از آنها مانند سر یک مار بزرگ در بالای موج ها نمودار می شوند.

شکل های زیبای ماسه سنگ ها در کنار طرح های آهنی روی صخره صورتی به نظر می رسند. مسافران تور مالزی در داخل این پارک، آبشارها در یک محیط آرام و جنگلی به حوضچه هایی از آبهای تازه می ریزند.

تنوع زیستی در در پارک ملی باکو

در پارک ملی باکو انواع مختلف و بی نظیری از گونه های گیاهی و پوشش گیاهی وجود دارند که یکی از جاذبه های اصلی پارک محسوب می شوند. تقریبا تمام پوشش گیاهی موجود در بورنئو را می توانید در باکو مشاهده کنید.

همچنین باکو زیستگاه حدود 275 میمون پوزه دراز کمیاب، که تنها در بورنئو یافت می شوند، است. بهترین زمان برای بازدید از حیات وحش در باکو درست بعد از طلوع و قبل از غروب خورشید است زیرا در این زمان ها حیوانات بیشترین فعالیت را دارند. باکو محل بی نظیری برای تماشای پرندگان است زیرا طبق گزارشات، بیش از 150 نوع پرنده در این محل زندگی می کنند.

مسیر گسترده باکو از 16 مسیر جنگلی تشکیل شده که هر کدام با رنگ مخصوصی نشان داده شده است و از گزینه های متنوع برای پیاده روی برخوردار است. افراد ورزشکار و ماجراجو می توانند تمام روز را در جنگل پیاده روی کنند یا شب را در جنگل چادر بزنند، اما افرادی که ترجیح می دهند فعالیت کمتری داشته باشند می توانند در جنگل به آرامی قدم بزنند.

بالا