How Can We Help?

ویزای شینگن نوع D

ویزای شینگن نوع D ویزای بلندمدتی است که معمولا تجار و بازرگانان از آن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به محدوده شنگن وارد و از آن خارج شوند. مدت ماندن با ویزای شینگن در هر بازه زمانی ۱۸۰ روزه ۹۰ روز می باشد و یا به عبارتی در هر ۶ ماه می توانید فقط ۹۰ روز در اتحادیه شنگن مقیم شود و چناچه اگر می خواهید بیشتر از این مدت بمانید بایستی درخواست اقامت از سفارت مربوطه نمایید.

می دانیم که افراد زیادی از سراسر دنیا، به اقتضای شغل و حرفه خود، ملزم به تردد پر تعداد و اقامت بلند مدت در اروپا هستند. بازرگانانی که در کشور خود مشغول به تولید و در اروپا در پی فروش محصولاتشان هستند یا برعکس، دانشجویانی که به تحصیل مشغولند، محققانی که برای به اشتراک گذاری نظرات، شرکت در همایش ها، سخنرانی در کنفرانس ها یا استفاده از امکانات سخت افزاری این محدوده مرتباً به اروپا سفر می کنند، ورزشکاران شاغل در لیگ های معتبر اروپایی، هنرمندانی که برای نمایش آثار خود نیازمند حضور بهم رسانی در این منطقه می باشند و همچنین بیمارانی که دوره درمان بلند مدتی دارند مشتریان ثابت سفر به حوزه شینگن هستند. ویزای شینگن نوع D برای این افراد طراحی شده است.

مخصوص افرادی که حضورشان مفید یا ضروری بوده ولی نه به حدی که دائماً مستقر شوند. پس از ورود این افراد، خروجشان با توجه به سوابق و اهمیت کاریشان به یک، دو و چند نوبت تقسیم می شود. به عنوان مثال، بسیاری از دانشجویان یکبار ورود هستند، بدین معنا که تا پایان اتمام دوره تحصیل حق خروج از محدوده شینگن را نداشته و در صورت خروج، اجازه ورود مجدد را ندارند. ویزای شینگن این افراد معمولا یکساله است که در صورت تائید صلاحیتشان، یک سال دیگر نیز تمدید می شود. این در حالیست که قوانین ویزای شینگن فوری برای برخی از محققان، اساتید دانشگاه ها، ورزشکاران و بیماران امکان تردد چندباره را پیش بینی کرده است.

مثال: دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در اروپا نیاز به ویزای تایپ D شینگن از نوعی مولتی دارند. ویزای تایپ D درواقع همان ویزای تحصیلی شینگن است که در اینجا به شکل مولتی یا چند بار ورود صادرشده و به دانشجو و یا محصل این امکان را می‌دهد تا برای مدتی مشخص (عموماً تا پایان دوران تحصیل) بدون نیاز به اخذ مجدد و یا تمدید ویزای شینگن در تمامی کشورهای این منطقه تردد کنند.

ویزای مولتی توریستی شینگن نوع D

ویزای مولتی توریستی شینگن نیز همان‌طور که از نامش برمی‌آید برای مقاصد گردشگری صادرشده و به دارنده آن این اجازه را می‌دهد تا زمان اعتبار ویزا حداکثر تا ۹۰ روز در یک بازه ۶ ماهه در این منطقه اقامت داشته باشد. نکته مهم درباره ویزای توریستی شینگن از نوع مولتی این است که مهلت ۹۰ روزه این ویزا می‌تواند در یک نوبت سفر طی شده و یا طی چند بار سفر پایان یابد.

ویزای ملی (National Visas)

این ویزا که از آن با عنوان ویزای نوع D هم یاد می‌شود برای دانشجویان، تجار یا کسانی که برای مدت‌ زمان مشخصی قصد دارند در ناحیه شینگن اقامت داشته باشند، صادر می‌شود. ویزای نوع D هم می‌تواند یک‌بار ورود باشد. ویزای یک‌بار ورود نوع D برای کسانی صادر می‌شود که به دلایل مشخص مانند خدمات درمانی قصد اقامت محدود برای دوره‌ای تعیین‌شده در یکی از کشورهای عضو ناحیه شینگن را دارند و پس از آن به کشور خود باز می‌گردند. با در اختیار داشتن ویزای چند بار ورود نوع D، بدون نیاز به اخذ روادید دیگری می‌توان به‌ تمامی کشورهای ناحیه شینگن بدون محدودیت سفر کرد. برای دریافت ویزای چندبار ورود نوع D متقاضی باید یکی از شرایط ذیل را دارا باشد؛

  • دانشجویان بین‌المللی که برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی برای مدتی مشخص (که کمتر از یک سال است) به ناحیه شینگن سفر می‌کنند.
  • دانشجویان بین‌المللی که قصد شروع تحصیل در یکی از دوره‌های تحصیلی کشورهای عضو پیمان شینگن را دارند. به این گروه ویزای یک‌ساله اعطا می‌شود که برای اقامت بیشتر قابل تمدید است.
  • کار علمی و آموزشی در یک مرکز تحقیقاتی یا مؤسسه معتبر در هریک از کشورهای اتحادیه شینگن. این ویزا باتوجه‌به بررسی سوابق فرد و اعضای خانواده‌اش صادر می‌شود.
  • متخصصانی که باهدف به اشتراک گذاشتن تخصص خود به ناحیه شینگن سفر می‌کنند. هنرمندان، ورزشکاران یا هر حرفه تخصصی دیگری در این گروه قرار می‌گیرند.
  • موارد اضطراری که فرد به‌دلیل وضعیت پزشکی برای مدت مشخصی قادر به ترک ناحیه شینگن نباشد.
  • یزای شینگن نوع D برای افراد خاصی که در یکی از کشور های شینگن تحصیل، کار و یا اقامت دائمی دارند؛ اعطا می شود. ویزای ملی می تواند یک ورودی واحد باشد که برای افرادی که نیاز به اقامت در کشور های حوزه شینگن را برای یک دوره زمانی خاصی و برای هدف معینی صرف می کنند و پس از آن به کشور خود بازمی گردند.

از سوی دیگر یک ویزای چند ملیتی نیز برای افراد خاصی اعطا می شود و اجازه می دهد تا صاحب آن به سفر های داخل و خارج از کشور های حوزه شینگن و همچنین در سراسر حوزه شینگن بدون نیاز به ویزای اضافی سفر کنند.

بالا