How Can We Help?

ویزای شینگن اعتبار محدود منطقه‌ای یا نوع LTV

ویزای شینگن LTV یا Limited Territorial validity Visas از جمله ویزاهایی است که بنابر دلایلی ویژه و اضطراری و در شرایطی خاص صادر می‌شود. یکی از این شرایط اضطراری می‌تواند مسائل انسان‌دوستانه باشد که یکی از رایج‌ترین دلایل برای صدور ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای شینگن است. این ویزا که به پاسپورت (گذرنامه) الصاق می‌شود، به فرد این اجازه را می‌دهد تا به کشوری که از آن ویزا (روادید) دریافت‌کرده‌ و یا در چند کشور محدود دیگر که در زمان اخذ ویزا مشخص شده برود.

 

ویزای شینگن چیست؟

 

دارندگان این نوع ویزا بجز در کشور مبدا و مقصد معین شده عضو شنگن، حق هیچگونه بازدید، توقف و یا ترانزیت در دیگر کشورهای عضو را ندارند. این نوع از ویزا برای افرادی که مدارک سفر رسمی و تایید شده ای جهت سفر به محدوده شنگن ندارند و در شرایط اضطراری برای ورود هستند صادر می شود.

نکته: با ویزای LTV می‌توانید به کشوری که از آن ویزا دریافت کرده‌اید و یا کشورهایی که در منطقه شینگن در زمان اخذ ویزا برای شما مشخص شده‌است سفر کنید. 

در زمان صدور ویزای شینگن نوع LTV ممکن است به متقاضی این امکان را بدهد که در یکسری کشور هایی که در ویزا مشخص شده باشد بتواند سفر کنند و به کشور های دیگر در حوزه شینگن اجازه ورود ندارد نمی تواند سفر کند. صرف نظر از قوانین کشور های شینگن، این نوع ویزا فقط اجازه سفر به کشور مشخص شده را اعطا می کند و به هیچ عنوان در کشور های دیگر حوزه شینگن معتبر نمی باشد.

نکته: دارنده ویزای شینگن نوع LTV نمی تواند از طریق هر کشور شینگن وارد کشور مورد نظر شود و حتی اجازه ترانزیت هم ندارد.

 

هزینه صدور ویزای شینگن اعتبار محدود منطقه‌ای شرایط ویزای شینگن نوع LTV برای پناهندگی چیست؟

هزینه صدور ویزای شینگن اعتبار محدود منطقه‌ای

هزینه ویزای شینگن نوع اعتبار ارضی محدود همانند ویزای توریستی کشور های عضو شینگن، برای بزرگسالان 60 یورو، برای کودکان بین 6 تا 12 سال 35 یورو و برای کودکان زیر 6 سال، رایگان می باشد.

 

شرایط ویزای شینگن نوع LTV برای پناهندگی چیست؟

یکی دیگر از کاربردهای این نوع ویزا در کشور مقصد این است که بیشتر به پناهندگانی تعلق می‌گیرد که بدون مدارک معتبر وارد ناحیه شینگن شده‌اند یعنی این ویزا به افرادی که قصد پناهندگی داشته اند، تعلق می گیرد یا به عبارتی این نوع از ویزای شینگن در شرایط خاص و اضطراری صادر می شود و نوعی ویزای موقت به شمار می رود.

دارنده این نوع از ویزای شینگن تنها مجاز است در همان کشور صادر کننده ویزا و یا چند کشور محدود دیگر اقامت و سفر کند.

 

آشنایی با انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن نوع A

ویزای شینگن نوع B

ویزای شینگن نوع C

ویزای شینگن نوع D

بالا