How Can We Help?

قاب عکس دبی | جاذبه گردشگری دبی

قاب عکس دبی یا ساختمان Dubai Frame جاذبه جدید گردشگری با ظاهری کاملا جدید و عجیب است که بعنوان بهترین مکان را برای گردشگری از سمت بسیاری کسب کرده است. البته این اثر رکورد دار بزرگ‌ترین قاب در جهان نیز هست و بازدیدکنندگان می‌توانند نمایی ۳۶۰ درجه از شهر دبی از طریق آن داشته باشند.

معماری برج dubai frame

بررسی سازه Dubai Frame یا قاب عکس دبی

این ساختمان که از آن بانام «برج پرواز دبی» یاد می‌شود، در در پارک زعبیل دبی به شکل یک قاب عکس بزرگ طلایی رنگ ساخته‌شده است که ۱۵۰ متر ارتفاع و ۱۰۵ متر عرض دارد و دو برجی که در دو سمت قاب عکس دبی وجود دارند با کمک پلی ۹۳ متری به همدیگر متصل هستند.

این سازه با دارا بودن روکش مدور طلایی رنگش، در زیر تابش آفتاب درخشندگی و شکلی بینظیر را برای این مکان ایجاد کرده است. بر اساس آمار ساخت برج دبی فریم برای شهرداری دبی حدود 260 میلیون درهم هزینه در بر داشته است.

بررسی سازه Dubai Frame یا قاب عکس دبی

این اثر معماری توسط روزنامه گاردین به عنوان «بزرگ‌ترین قاب عکس روی زمین» نامگذاری شده است. البته به عنوان «بزرگ‌ترین طرح یا ایده ساختمان دزدیده شده در همه دوران‌ها» نیز یاد می شود زیرا این پروژه توسط فرناندو دونیس طراحی و توسط دولت امارات به عنوان برندهٔ رقابت طراحی برگزیده شده‌است. در این مسابقه مهماری ادعا شده‌ است که مالکیت فکری طراح آن از معماری مکزیکی به نام فرناندو دونیس دزدیده شده و برای طراح اصلی و طراحی آن چیزی پرداخت نشده‌ است.

زرگترین قاب عکس روی زمین

جنس بکار رفته در ساختمان این قاب از شیشه، فولاد، آلومینیوم و بتن آرمه می باشد. برج قاب عکس دبی که چشم اکثر بینندگان و بازدیدکنندگان این شهر را به خود خیره می سازد روکشی طلایی رنگ از جنس استیل به نمادی از طلا بودنش دارد.

این قاب به گونه‌ ای در مکانی که ساخته شده جانمایی شده‌ که نمادهای نوین دبی از یک سمت آن قابل دیدن باشد و از سمت دیگرش بتوانند بخش‌های قدیمی این شهر را ببینند در واقع در سمت شمالی این قاب مناطق قدیمی دبی نظیر دیره، کرامه و …. قرار دارند و در سمت جنوبی این قاب نیز مناطق جدید (در حال توسعه) دبی نظیر مراکز خرید مدرن، ساختمان های بلند مرتبه و آسمان‌ خراش‌ها و برج خلیفه واقع شده اند.

در سمت شمالی این قاب مناطق قدیمی دبی نظیر دیره، کرامه و .... قرار دارند و در سمت جنوبی این قاب نیز مناطق جدید (در حال توسعه) دبی نظیر مراکز خرید مدرن، ساختمان های بلند مرتبه و آسمان‌ خراش‌ها و برج خلیفه واقع شده اند.

دید ۳۶۰ درجه ای این برج را نباید از دست دهید. در طبقه ی همکف این برج، موزه ای وجود دارد که نشان می دهد شهر دبی چگونه از یک دهکده ی ماهی گیری به یک شهر مدرن و جایگاهی که امروزه در آن است تبدیل شده.

ایده سلفی توریست ها با قاب دبی

شهرداری دبی قصد دارد که این برج را به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری خود در کنار برج العرب و برج خلیفه معرفی کند. البته هنگام بازدید از این بنای زیبا این را به خاطر داشته باشید که قاب دبی در هر ساعت تنها ۲۰۰ نفر را در هر سمت از برجش می پذیرد.

دید ۳۶۰ درجه ای در داخل قاب دبی به شهر

بالا