سال نو نایپی یا روز سکوت در بالی | جاذبه گردشگری اندونزی

سال نو نایپی یا روز سکوت در بالی عیدی مقدس و متعلق به مردم هندویی است که اکثر جمعیت را در جزیره بالی تشکیل داده اند که معتقدند در روز این عید و روزه سکوت برپا کنند.

هدف از این سکوت تطهیر روح انسان از هر گونه آلودگی و هنجارها می باشد.

چگونگی روز سکوت و جشن سال نو نایپی در بالی

چگونگی روز سکوت و جشن سال نو نایپی در بالی

مردمان در روز سال نو  نایپی فقط به عبادت میپردازند به گونه ای که از رفت و آمد در شهر خودداری میکنند، فرودگاهها و مراکز عمومی تعطیل میشوند تا یک سکوت مطلق تمام شهر را فرا بگیرد.

برای اینکه به اهمیت بیشتر این عید پی ببریم باید گفت حتی مردم در این روز مشغول طبخ غذا نمیشوند، از تکنولوژی استفاده نمیکنند، با یکدیگر صحبت نمیکنند و فقط مشغول عبادت میشوند.

در این عید حتی اکثر رستورانها، مراکز تفریحی و … به تعطیل میشوند و طبق قوانین فقط تعداد محدودی از رستوران ها اجازه فعالیت برای اقلیت های مذهبی را در سطح شهر دارند.

انتخاب هتل و زمان اقامت در اینروز

انتخاب هتل و زمان اقامت در این روز

اما در خصوص انتخاب هتل نیز نکاتی هست که حتما باید توجه کنیم.

ترجیحا در هتل های ریزورت و ساحلی که دارای فضای بیشتری نسبت به هتل های آپارتمانی هستند اقامت بگیرید چرا که در این روز هتل های آپارتمانی در این روز مجبور به محبوس کردن مسافرین در فضای محدود به هتل یا ساختمان خود برای رعایت سکوت میشوند.

نکته: حتما از جا به جایی هتل در تاریخ 24 و 25 مارچ خودداری کنید.

با رعایت این نکات ساده در این روز می توانید از رویداد تاریخی مذهبی بزرگ جالب سال نو نایپی یا روز سکوت در بالی دیدن کنید.

مسافرین دقت داشته باشند در تور اندونزی برای سفر به بالی در این بازه زمانی حتما تحقیقات و مطالعات لازم را در خصوص این عید بزرگ هندوها که یک روز تمام را درگیر می کند، انجام دهند تا از سفر خود لذت کافی ببرند.

 

 

 

بالا