How Can We Help?

راهنمای سفر به مراکش (مغرب)

مراکش کشوری در شمال غربی قاره آفریقا است که قبلا مستعمره اسپانیا و فرانسه بوده است. زبان اصلی آنها عربی و فرانسوی می باشد و دارای آب و هوای آن معتدل می‌باشد.

کازابلانکا برگترین شهر تجاری مراکش

کازابلانکا برگترین شهر تجاری مراکش

برگترین شهر تجاری مراکش و دومین بندر بزرگ در قاره آفریقا می‌باشد. شهر بسیار زیبا و فرهنگی تاریخی که در آن بزرگترین مسجد به نام حسن دوم بر روی آب اقیانوس اطلس ساخته شده است.

در سفر خود به مراکش می توانید از مناطق دیدنی کازابلانکا بنام شهر قدیمی حدیقه، میدان حسن پنجم و کورنیش بازدید کنید.

مسجدی در ساحل شهر کازابلانکای مراکش

شهر مراکش در مغرب و دومین شهر توریستی جهان

شهر مراکش در مغرب و دومین شهر توریستی جهان

شهر مراکش دومین شهر توریستی جهان و مقصد گردشگران بعد از لندن و استانبول می باشد. این شهر به دلیل قرمز بودن تمامی ساختمانها و بناهایش به نام شهر سرخ نام گذاری شده است.

شهر آمیخته با هنر مدرن و لوکس ترین خیابان ها و هتل ها و مراکز تفریحی و با حفظ آثار قدیمی و باستانی مثل میدان جماع الفنا و میدان معرکه گیری می باشد هر ساله در این شهر جشنواره فیلم برگزار می گردد.

شهر صوئرا یا صویره

شهر صوئرا یا صویره

معماری این شهر نمونه بازار از یک شهر دارای استحکامات و قلعه های اواسط قرن ۱۸ میلادی است. مدینا مرکز تاریخی شهر که سابقا موگودور  امیده می شد به خوبی بیانگر این سبک معماری مراکشی است که درون دیوارهای شهر محصور شده است.

بازار ها و خیابان های ماز گونه صوئرا نیز ماجراجویی شما را از خواهند نمود و به دلیل آب و هوا و منظره های بسیار زیبای این شهر تصاویر و مناظر مثل قاب عکس و کارت پستال می باشد.

مسجد کوتوبیا

مسجد کوتوبیا

مسجد کوتوبیا یکی از مشهورترین جاذبه‌ی دیدنی و بزرگ‌ترین مسجد مراکش به‌شمار می‌رود. با مناره‌‌‌ای ۷۰ متری، این مسجد از هر سمت و از فواصل چند کیلومتری نیز قابل مشاهده است.

قصر باهیا پالاس

باهیا پالاس

تصور کنید شما می توانست تمامی هنرمندان برتر مراکشی را در مدت زمان ۱۴ سال در خدمت خود بگیرید. حالا آرزوی شما برآورده شده. تزیینات کاخ باهیا (به معنی زیبا) که از کف تا سقف آن را پوشانده توسط وزیر اعظم سی موسی در دهه ۱۸۶۰ کار ساخت آن شروع و از سال ۱۸۹۴ تا سال ۱۹۰۰ توسط ابو احمد که قبلاً برده و سپس وزیر شد تکمیل شده است.

مدرسه بن یوسف در مراکش

مدرسه بن یوسف

با این که شهر “فز” ادعای مرکز روحانیت و معنویت مراکش را دارد، اما قلب مراکش بنای بهشتی متعلق به قرن ۱۴ است که در گذشته بزرگترین مرکز مطالعات اسلامی شمال قاره آفریقا به شمار می رفته وجود دارد.

بالکن ها با تراشه های چوبی به روی آسمان باز بوده و تا ۹۰۰ نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی را در خود می گنجانده. در اینجا نیازی به راهنمایی نیست چراکه هر بازدید کننده با مشاهده حیات طاقدار و شاهکارهای خطاطی و سرو اطلسی، محراب و مرمر کارارا به وجد می آید.

میدان جماع الفنا در مغرب

میدان جماع الفنا

نمایش در این میدان زمانی به اوج خود می‌رسد که سایه ها بر زمین می افتد و صد آشپز منقل بدست از راه می‌رسند و نوازندگان برای تنظیم سازشان صف می شکند. این نمایشی است که نباید هر گردشگر و توریست مراکش آن را از دست بدهد.

ولی از رفت و آمد کالسکه هایی که با اسب کشیده می شوند نیز غافل نشوید.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در قاره آفریقا

اگر می خواهید چهار پایه های موقت خوبی گیرتان بیاید باید در ساعات ابتدایی غروب به میدان جماع الفنا برویم البته سالمندان و خانمها در اولویت هستند. در جمع مردم دست بزنید و تشویق کنید و با خرج کردن چند درهم شاهد تکرار هر نمایش باشید.

اینجا نمایش چانه زنی است آنهم از نوع بی نظیرش در سال ۲۰۰۱ یونسکو برای آوردن اسطوره های شهری و تاریخ شفاهی به زندگی در هر شب جماع الفنا را به عنوان شاهکار معنوی میراث جهانی ثبت کرده است.

راهنمای اخذ ویزا

 

 

بالا