How Can We Help?

راهنمای سفر به سوئیس

سوئیس کشوری کوچک و کوهستانی یکی از جذاب ترین مقاصد برای سفر به اروپاست. این کشور به دلیل همسایگی با آلمان، اتریش، فرانسه و ایتالیا بهترین های دنیا را برای شما فراهم کرده و به آن چاشنی شکلات زنگوله و ماشین های کابلی را می افزاید کشور سوییس به شدت مستقل است در عین اینکه از تکنولوژی بسیار بالایی بر خوردار است شدیداً هم به آداب و رسوم ظریفش پایبند است در اینجا می توانید در به بازار پنیر فروشان بروید سعی کنید با شیپور چوپان ها را فرا بخوانید سپس در میان بهترین مناظره کوهستانی جهان پیاده روی کنید.

اقتصاد و واحد پول سوئیس

اقتصاد و واحد پول سوئیس و پرچم سوییس

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. سوییس عضو اتحادیه اروپا نیست ولی عضو انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) است.

بانکداری در سوئیس یکی از مهم‌ترین بخش‌های این کشور محسوب می‌شود. شرکت‌های بیمه نیز سهم زیادی در اقتصاد سوییس دارند. دیگر بخش مهم اقتصادی صنعت توریسم است. ژنو و زوریخ جزو شهرهای گردشگر پذیرند.

همچنین کوهستان‌های زیبا و طبیعت بکر این کشور میزبان گردشگرانی هستند که برای ورزش‌های برفی به این کشور سفر می‌کنند.

فرانک سوئیس Swiss franc یکای پول سوییس و این کشور می باشد. ارزش آن تقریباً برابر ۱ دلار آمریکا و مانند پول آمریکا هر ۱ فرانک مساوی ۱۰۰ سانتیم است.

اما پرچم سوئیس مربعی سرخ رنگ که در وسط آن صلیبی هم‌اندازه سفید نقش بسته است می باشد. و به همراه پرچم واتیکان تنها پرچم‌های کشوری در دنیا هستند که مربع می‌باشند. تصویر نماد سازمان صلیب سرخ از پرچم سوییس گرفته‌ شده‌ است.

زوریخ پایتخت کشور سوئیس و پرچم کشور سوییس

زوریخ پایتخت کشور

زوریخ شهری است که از نظر فرهنگی زنده می باشد و بصورت کارآمد اداره می شود و از لحاط جغرافیایی به صورت جذابی در محل پیوند رودخانه و دریاچه قرار گرفته است.

این شهر هر ساله مکرراً بعنوان یکی از بهترین شهر های جهان جهت زندگی شناخته می شود. زوریخ مدت ها بعنوان یک مرکز مالی باهوش و سخت کوش در جهان شناخته می شد شناخته می‌شود و بزرگترین و ثروتمند ترین ابر شهر کشور سوییس است که در قرن ۲۱ به عنوان یکی از شیک ترین مقصد سفر در اروپای مرکز با چاشنی هنری و پسا صنعتی هنری ظهور کرد که در تابستان پرجنب و جوش خیابان پاراد خلاصه می شود.

بسیاری از مراکز باستانی با خطوط پر پیچ و خم و برج های بلند کلیسا که به صورت دوست داشتنی دست نخورده باقی مانده اند در زوریخ قابل دسترس هستند ولی با این حال زوریخ با تبدیل کارخانه های قدیمی به مراکز فرهنگی و ایجاد فضاهای جدید زندگی گرایش های معاصر را از صمیم قلب در بر گرفته است این موضوع در هیچ کجای زوریخ مثل غرب آن که مرکز تفریحات شبانه شهر است واضح تر دیده نمی شود.

خارج از شهر نیز موارد زیادی برای کشف و گشت و گذار وجود دارد. یوتلیبرگ با مسیرهای پیاده روی و چشم اندازهای دیدنی اش شهرهای زیبایی کنار دریاچه را می توان جز مقاصد جذاب گردشگری نام برد.

مطالب مرتبط درمورد سفر به اروپا

بالا