How Can We Help?

راهنمای سفر به اندونزی

اندونزی (“جزیره هند”) سومین کشور بزرگ قاره آسیا پس از چین و هند است.پهنه این کشور بزرگ آسیای شامل بخش عمده ای از مجمع الجزایر مالایی واقع در بین اقیانوس هند و اقیانوس آرام در کنار نیمی از جزیره گینه نو می باشد.

درواقع اندونزی کشوری است که به شکل یک قوس در طول خط استوا کشیده شده‌است. جالب است بدانید که اندونزی با جمعیت بیش از ۲۶۰ میلیون نفر، چهارمین کشور پرجمعیت دنیا بشمار می آید.

اندونزی دارای جزایر بسیاری است که تعداد آنها به بیش از 13،670 عدد می رسد. البته تنها مساحت 350 عدد از آنها بیش از 100 متر مربع می باشد و کمتر از نیمی از آنها برای انسانهای این کشور فابل سکونت هستند.

معروفترین جزایر اندونزی و جزیره بالی

بزرگترین جزایر در مجمع الجزایر اندونزی جزایر سوماترا، جاوه، کلیمانتان (قسمت اعظم این جزیره متعلق به اندونزی است)  و سلبس (Celebes)، جزایر کوچکتر نیز بنامهای جزیره بالی، لومبوک، سومباوا، سومبا، فلورس، تیمور و … می باشند.

جزیره بالی از مراکز گردشگری مهم جهان به‌شمار می‌رود. این جزیره دواقیانوس آرام و اقیانوس هند را به هم پیوند داده است و در نتیجه این وصلت خود از آب و هوای بسیار متفاوتی برخوردارگردیده است و مثل بسیاری از جزایر دیگر اندونزی، دنیای مخصوص به خودش را دارد. نام این جزیره را در فهرست برترین مقاصد گردشگری جهان قرار داده است.

بازار های رنگارنگ و مراسمات معابد معروف آن در طول سالیان سال به جاذبه های جذاب و جادویی در سراسر جهان برای گذراندن برای تعطیلات انواع گردشگران تبدیل شده است.

بالی که مساحتی بالغ بر ۵۶۲۰ کیلومتر مربع را پوشش داده است، از لحاظ آتش فشانی فعال بوده و خاک آن برای کشاورزی بسیار حاصلخیز است.

البته آب و هوای بالی استوایی بوده که مانند سایر مناطق استوایی تغییرات آب و هوا در آن بسیار اندک است و در کل طول سال دمای آن بین 20 در جه در شب تا 33 درجه در روز تغییر می‌کند.

بالا