How Can We Help?

دیزنی لند چیست؟

پارک تفریحی دیزنی‌لند Disneyland Park یک شهر بازی یا تم پارک موضوعی است با موضوعیت کاراکترهای والت دیزنی و مالکیت یا گرداننده این شرکت هست.

والت دیزنی دنیای خود را فقط در تصاویر متحرک نمی‌خواست، پس شروع به ساخت دنیای خودش به نام دیزنی لند در آمریکا کرد.

در 17 جولای سال 1955 اولین دیزنی لند افتتاح شد تا رویای والت به واقعیت تبدیل شود.

بدون شک پارک زیبا و کارتونی دیزنی لند یکی از شادترین و جذاب ترین جاها برای بسیاری از مردم به شمار می رود.

دیزنی ‏لند که تقریبا نیم قرن است که پابرجاست تا به امروز برای بسیاری از کودکان و حتی بزرگسالان خاطره ساز بوده است.

هر چند ‏همانند بسیاری از جاذبه های تفریحی و گردشگری دیگر ، دیزنی لند هم حقایقی دارد که احتمالا تا به امروز نمی دانستید.

به همه کسانی که وارد این مکان می‌شوند خوش‌آمدید گفته می‌شود که متن آن اینگونه است:

 دیزنی‌لند سرزمین شماست. اینجا کهولت، خاطرات عزیز گذشته را بازمی‌یابد، و جوانی مبارزات و وعده‌های آینده را می‌چشد. دیزنی‌لند به ایده‌آل‌ها، رؤیاها و واقعیت‌های سختی که آمریکا را ساخته‌است تقدیم شده‌است… با آرزوی اینکه منبعی از شادی و الهام برای تمام دنیا باشد.

خوش آمد گویی در دیزنی لند برخی از مردم دیزنی لند را یکی از عجایب هفتگانه دنیای پیشرفته امروزی می دانند

برخی از مردم دیزنی لند را یکی از عجایب هفتگانه دنیای پیشرفته امروزی می دانند.

هر ساله میلیون ها نفر از سراسر جهان به همراه فرزندان شان برای تفریح به این پارک سرگرم کننده می روند.

یکی از دیدنی های جالب آن، نمایش های روزانه است که شخصیت های کارتونی دیزنی در آن ایفا نقش می کنند. یکی دیگر از تفریح های سرگرم کنننده این پارک، ترنی است که از نقاطی بسیار جالب و دیدنی عبور می کند.

دیزنی در سال ۱۹۶۶ میلادی تصمیم گرفت که پارک تفریحی دیگری به نام دنیای والت دیزنی بسازد.

او با اینکه در آن سال بیمار بود، ساخت این پارک را در فلوریدا آغاز کرد. این پارک بطور رسمی در سال ۱۹۷۱ میلادی گشایش یافت. هر ساله هزاران نفر از این پارک دیدن می کنند.

در سال ۱۹۹۸ دیزنی‌لند به پارک دیزنی‌لند برای تمایز از مجموعه بزرگتر تفریحی دیزنی‌لند تغییر نام داد.

در سال ۱۹۹۸ دیزنی‌لند به پارک دیزنی‌لند برای تمایز از مجموعه بزرگتر تفریحی دیزنی‌لند تغییر نام داد.

دیزنی لند توکیو اولین پارکی است که خارج از ایالات متحده به بنا شد. این پارک تفریحی در سال ۱۹۸۳ میلادی در ژاپن گشایش یافت. اولین دیزنی لند اروپا نیز در سال ۱۹۹۰ میلادی در فرانسه در نزدیکی شهر پاریس ساخته شد.

فکت های جالب و عجیب از شهربازی دیزنی لند:

فکت های جالب و عجیب از شهربازی دیزنی لند:

ممکن است نام دیزنی لند امارات یا دیزنی لند دبی را شنیده باشید، اما اشتباه نکنید پارکی که در امارات و شهر دبی وجود دارد مجموعه‌ای از 4 پارک است که به علت تم‌دار بودن و بزرگ بودن آن به این شهربازی نام در دبی مشهور شده است.

میکی‌موس، موش سوت‌زن معروف والت دیزنی، محبوب‌ترین شخصیت در دیزنی لند است.

محصولات میکی‌موس بیشتر از هر محصول دیگر فروش می‌روند. برآورد شده است از زمان باز کردن اولین دیزنی لند، بازدید کنندگان حدود 84 میلیون تل دخترانه با طرح گوش‌های میکی‌موس خریده‌اند.

در فضا و محیط دیزنی لند شاید هر کجا که بروید با یک نماد از میکی موس برخورد کنید. حتی در جاهایی که فکرش را نمی‌کنید. برخی از این نمادها مخفی هستند و باید خیلی دقت داشته باشید تا آن‌ها را پیدا کنید.

تقریبا روزانه در این پارک 210 عینک گم شده یافت می شود و گفته می شود از روز اول تاسیس دیزنی لند تا به امروز ‏این تعداد به بیش از 1.5 میلیون رسیده است.

در کنار عینک که مشهورترین شی گم شده در این پارک است ، 6000 ‏موبایل ، 3500 دوربین دیجیتال ، 18000 کلاه و 7500 کتاب نیز در این پارک گم شده است.

در داخل دیزنی لندها، هتل‌هایی وجود دارد که خانواده‌ها می‌توانند در آن‌ها اقامت داشته باشند، اما در یکی از این هتل‌ها یک اتفاق تاریخی رخ داده است. جان لنون خواننده‌ی بزرگ گروه بیتلز و آهنگ ایماجین، نامه‌ی معلق شدن و جئا شدن افراد گروه بیتلز را در هتلی در داخل دیزنی لند امضا کرده است و این گرو بزرگ برای همیشه از هم جدا شدند.

‏این مساله را دیزنی لند تایید نکرده است اما گفته می شود برای جلوگیری از ورود میهمانان ناخوانده به حیات وحش ‏پارک گربه های وحشی شب ها در این محوطه رها می شوند تا مانع از ورود اشخاص ناخوانده به پارک شوند.‏

کارناوال در دیزنی لند

در محوطه‌ی دیزنی لند گربه‌های زیادی را خواهید دید که به این‌ور و آن‌ور می‌روند. این گربه‌ها توسط کارکنان پارک نگه‌داری می‌شوند و تمام آن‌ها واکسینه شده‌اند. شاید این گربه‌ها شما را یاد انیمیشن گربه‌های اشرافی بیاندازد.

دیزنی لند محکوم به این است که در کارتون‌هایش از نمادها و شوخی‌های بزرگسالان استفاده می‌کند که باعث بلوغ زودرس در کودکان می‌شود. البته این مسئله به صورت تئوری مطرح شده است و هنوز به طور رسمی تایید یا تکذیب نشده است!

‏دیزنی لند تقریبا 62000 کارمند دارد. در دیزنی لند هر یک از کارمندان باید نقش خودشان را بازی کنند و طوری رفتار ‏کنند تا حس جادویی پارک از بین نرود. تا سال 2000 کارمندان دیزنی لند حق داشتن ریش و سبیل، رنگ کردن مو و ‏داشتن زیورآلات نداشتند.

‏در دیزنی لند ورود بالن یا همان بادکنک و نوشیدنی ممنوع است.‏  دلیل آن نیز حفظ سلامتی حیوانات عنوان شده است، زیرا انفجار بادکنک می تواند باعث وحشت و آزار حیوانات موجود در دیزنی لند شود.

همیشه ایستاده بودن، لبخند زدن و پوشیدن لباس‌های پرنسس‌ها سخت‌ترین کار کارکنان دیزنی نیست، بلکه آن‌ها گاهی جان‌شان را هم روی اتفاقات و حوادث داخل پارک از دست می‌دهند، مانند له شدن بین دو دیوار یا افتادن روی ریل قطار!

میکی موس 135 ‏لباس مختلف دارد و مینی موس نیز در 100 مدل مختلف در مکان های گوناگون پارک قرار دارد.

سورتمه و چرخ و فلک در شهربازی دیزنی لند

در سال 1995 یک کپسول زمان در قلعه زیبای خفته در این پارک دفن شده است که قرار است به مناسبت صد و دهمین ‏سالگرد افتتاح دیزنی لند – یعنی 17 جولای 2035 – باز شود.

زمانی که شرکت کمیک مارول در حال ورشکستگی بود، دیزنی با مبلغ کمی حق امتیاز شخصیت‌های مارول را خرید.

البته دیزنی در آن زمان دستش به مرد عنکبوتی نرسید چون قبل از دیزنی، شرکت سونی حق امتیاز مرد عنکبوتی را خریده بود!

‏سه کودک در دیزنی لند بدنیا آمدند.

پوشیدن لباس شخصیت داستان های والت دیزنی فقط برای افراد زیر چهارده سال مجاز است و افراد بزرگتر از این سن، اجازه چنین کاری را ندارند.

شاید فکر کنید که بچه ها در این پارک آزاد هستند تا هر کاری که می خواهند انجام دهند، اما این طور نیست؛ برای مثال بچه ها در این پارک اجازه دویدن ندارند. در غیر این صورت از پارک اخراج خواهند شد.

‏در دیزنی لند برای حفاظت از محیط زیست و پاکیزه ماندن زمین آدامس فروخته نمی شود و هر سی قدم یک سطل ‏آشغال قرار دارد.

گوش میکی موس در شهر بازی دیزنی لند

گوش های میکی موسی از محبوب ترین اشیائی است که در این پارک به فروش می رسد. طبق آماری که ارائه شده از ‏روز افتتاح این پارک تا به امروز بیش از 84 میلیون گوش میکی موس به فروش رفته است.‏‏‏

ورود با خالکوبی ممنوع. پارک والت دیزنی به افرادی که خالکوبی و تتو های عجیب و غریب روی سر و صورت و اجزای قابل رویت بدنشان انجام داده باشند، اجازه ورود نمی دهد؛ این هم یکی از قوانین منحصر به فرد پارک دیزنی لند به شمار می رود.

‏در تونل دزدان دریایی کاراییب یک جمجمه واقعی انسان قرار دارد که در ابتدای تونل بالای تخت در اتاقی که به آن ‏اتاق جواهرات گفته می شود قرار گرفته است.

بازیگران شخصیت‌های کارتونی در پارک دیزنی لند

بازیگران شخصیت‌های کارتونی در پارک

در پارک تفریحی دیزنی‌لند بازیگرانی واقعی نقش شخصیت‌های کارتونی را از جمله سفید برفی، آلیس در سرزمین عجایب و تینکربل، سیندرلا ،دیو و دلبر ،زیبای خفته و… برعهده‌دارند.

این بازیگران در طول کار هرگز اجازه نشستن نداشته و باید همیشه لبخند بر لب و با صدای شخصیت خود حرف بزنند.

پرنسس های دیزنی لند

برای بازی در نقش شخصیت‌های پرنسس دیزنی در پارک تفریحی دیزنی‌لند، فرد بازیگر باید از بدنی مناسب، سن مشخص و خلق خوی خوب برخوردار باشد.

این پرنسس‌های دیزنی باید فرایند شنوایی بسیار بلند و خاصی را پشت سر بگذارد.

ابتدا دختران متقاضی را مورد آزمایش قرار می‌دهند تا ببینند به صورت بالقوه می‌تواند شبیه شخصیت باشد و بعد آزمون‌های خاصی از قبیل بازیگری و مصاحبه را انجام می‌دهند.

پرنسس های دیزنی سفید برفی، آلیس در سرزمین عجایب و تینکربل، سیندرلا ،دیو و دلبر ،زیبای خفته

محدودیت‌های قدی خاصی نیز برای پرنسس‌های دیزنی وجود دارد. آنها باید عموماً قدی بین ۱۶۲ تا ۱۷۰ سانتی‌متر داشته باشند. برای پری‌هایی نظیر تینکربل و آلیس و وندی باید قد آنها بین ۱۵۰ تا ۱۵۷ سانتی‌متر باشد.

یک فاکتور مهم در این شغل، سن دختران است. دختران باید در سنین ۱۸ تا ۲۳ ساله باشند.

اگرچه تاکنون پیش آمده‌است که کسی تا سن ۲۷ سال نیز در آنجا باشد ولی تاکنون کسی با سن بالای ۲۷ سال نتوانسته‌است شغل بازی در نقش شخصیت پرنسس‌های دیزنی را کسب کند.

نمایی از نورپردازی شهربازی دیزنی لند در شب

این پرنسس‌ها که تحت عنوان «شخصیت‌های صورت» نامیده می‌شوند باید تمام نقل قول‌های فیلم‌هایشان را از حفظ باشند و همیشه در تمام مدت در همان نقش باقی بمانند و حتماً آموزش رقص و آواز دیده باشند.

بالا