How Can We Help?

دبی مارینا | جاذبه گردشگری دبی

دبی مارینا به معنی تفرجگاه ساحلی دبی نام یک محله در دبی، امارات متحده عربی است. Dubai Marina یا به عربی مرسی دبی دارای یک کانال آب مصنوعی است که از خلیج فارس به طول ۳ کیلومتر به داخل خشکی کشیده شده است که اطراف آن ویلاها و برجهای مسکونی ساخته شده است.

بواسطه کانال آب طراحی شده دبی مارینا موجودات دریایی زیادی به ویژه وال ها و کوسه ها به دلیل مجاورت با دریا به دریاچه ی مارینا ی دبی وارد می شوند.

منطقه ای که برای پیاده روی در محله مرسی دبی تعبیه شده است بطول هفت کیلومتر می باشد که انواع رستوران ها، کافی شاپ ها و دیگر مراکز تفریحی را میتوان در امتداد آن بینید همچنین قایق های تفریحی که برای گشت گذار در کانال و دریا نیز موجود است.

اگر با تور دبی به این شهر سفر می کنید حتما به این منطقه بروید و با پیاده روی در این ناحیه و تماشای مناظر زیبای آن و گشت و گذار در رستوران ها و کافی شاپ ها آن لذت ببرید ، همچنین در این منطقه می توانید قایق سواری کنید.

مرسی دبی تور دبی پیاده روی در دبی مارینا

از آنجا که بسیاری از گردشگران تور ارزان دبی به قصد خرید به این شهر سفر می کنند می توانند در مرکز خریدی که در دبی مارینا پیشبینی شده است با وجود این که این مرکز خرید نسبتا کوچک می باشد اما مغازه های متنوع و اغذیه فروشی های متعدد ، زمین بازی کودکان ، در فودکورت آن میتوانید انواع غذاها و نوشیدنی مانند KFC ،Subway، مک دونالد، باسکین رابینز، برگر کینگز و … را یکجا تجربه کنید.

اقامت در این محله نسبتا گران قیمت است زیرا به طور خاص به مشتریان رده بالا و ویژه از نظر مالی و موقعیتی خدماتی لوکس ارائه می شود، با این حال شما می توانید برای یک بازدید و گردش و یا گذراندن تعطیلات خود سبکی مدرن از زندگی فوق العاده عالی و پر زرق و برق را با اقامت در آنجا تجربه کنید که رویای هر فردی می تواند باشد.

مشخصات محله دبی مارینا

این محله دارای یک کانال آب مصنوعی است که از خلیج فارس به طول ۳ کیلومتر به داخل خشکی کشیده شده و برج‌های مسکونی متعددی در اطراف آن بنا شده‌اند. این پروژه امکان سکونت ۱۲۰،۰۰۰ نفر در برج‌ها و آپارتمان‌های این منطقه بوجود آورده است. پس از تکمیل دبی مارینا به بزرگ‌ترین مارینا در جهان تبدیل خواهد شد که به دست انسان ساخته شده است. این منطقه دارای یک مرکز خرید بزرگ با نام «دبی مارینا مال» است.

طراحی و ساخت Dubai Marina مشخصات محله دبی مارینا

طراحی و ساخت Dubai Marina

Dubai Marina با الهام از منطقهٔ فالس کریک در ونکوور، کانادا ساخته شده‌است. با طراحی شرکت هلموث، اوباتا و کاساباوم که بزرگترین شرکت معماری ایالات متحده آمریکا است.

دیگر آثار مهم این شرکت معتبر طراحی

کتابخانه ریاست جمهوری جرج بوش
موزه ملی هوافضای اسمیتسونین
فرودگاه بین‌المللی ملک خالد
دانشگاه علم و صنعت ملک عبدالله
برج رنسانس (دالاس)
برج‌های شعله
بالا