How Can We Help?

جنگل بامبو | جاذبه گردشگری ژاپن

جنگل بامبو Bamboo Forest در شهر کیوتو Kyoto یکی از زیباترین جنگل های طبیعی جهان است. آراشی یاما Arashiyama منطقه ای در حومه غربی کیوتو Kyoto در ژاپن است که به عنوان یک منطقه تفریحی و یکی از جاذبه های گردشگری ژاپن، نام و آوازه بلندی دارد. به خصوص اینکه جنگل‌های بامبو به ندرت در مناطق دیگر جهان یافت می‌شود.

به ویژه در فصل شکوفه دهی درختان گیلاس در ژاپن در ماه های فروردین و اردیبهشت و نیز در فصل هزار رنگ پاییز، جنگل بامبوی آراشی یاما به یکی از محل های محبوب گردشگران تبدیل می شود.

این جنگل با مساحتی بالغ بر 15 کیلومتر مربع، یکی از گنجینه های ملی ژاپن به شمار می رود.

مسیرهای پیاده روی که از داخل این جنگل باشکوه عبور می کند، یک فضای خوب و رویایی برای پیاده روی و دوچرخه سواری در اختیار گردشگران و مردم محلی قرار می دهد.

در ژاپن، درختان بامبو نمادی از قدرت است و معتقدند که درختان بامبو از ارواح شیطانی محافظت می کنند، به طوری که آنها برای بسیاری از معابد نگهبان هستند.

تولید و تکثیر بامبو در این منطقه از ژاپن و تاثیر بر جلوگیری از زلزله در ژاپن

تولید و تکثیر بامبو در این منطقه

این درختان، که در چین تولید می شوند، توانایی های منحصر به فرد دارند. واقعیت این است که فقط یک ماه طول می کشد تا گیاه به ارتفاع ۲۰ متر برسد. بزرگترین شاخه های بامبو تا ۴۰ متر ارتفاع و ۳۵ سانتی متر قطر دارد.

گیاه بامبو در پای کوه‌ها می‌روید و در ژاپن این گیاه به شکلی ویژه در منطقه‌ای به نام «کیوتو» می‌روید. میان رویش گیاه بامبو در منطقه کیوتو به حدی است که در این منطقه جنگلی انبوه را به وجود آورده است.

شرایط مناسب و آب و هوایی موجب شده تا گیاه بامبو در این منطقه به خوبی رشد کند و تبدیل به درخت‌هایی به طول 10 متر شود. به همین دلیل شاهد تشکیل جنگلی از درختان بامبو در منطقه کیوتو هستیم، جنگلی که مشابه آن کمتر در دیگر مناطق جهان مشاهده شده یا اصلا مشاهده نشده است.

راهروی ایجاد شده در جنگل بامبو ژاپن تاثری علمی کاشت بامبو و جنگل بامبو

تاثری علمی کاشت بامبو و جنگل بامبو

گیاه‌شناسان ژاپنی تاکید می‌کنند که کاشت گیاهان بامبو در مناطق زلزله‌خیز بسیار مفید است، چون ریشه‌های این گیاهان در زیر خاک چون شبکه‌ای از تارها به یکدیگر تنیده و مانع حرکت خاک هنگام تکان‌های زمین می‌شود.

همچنین از این گیاه برای ساخت انواع محصولات خانگی استفاده می‌شود، سبد و صندوق و حصیر و غیره استفاده می‌شود.

در سال ۱۸۷۰ زمانی که ادیسون به دنبال یک بامبوی مرغوب به عنوان ماده رشته‌ای برای لامپ حبابی اولیه خود بود، حاکم کیوتو دو منبع به او پیشنهاد کرد که این جنگل یکی از آن‌ها بود.

عکس و سلفی توریست ها در زیبایی های این جنگل بامبو در Sagano Arashiyama ژاپن و لباس کیمونو قرمز با چتر زن ژاپنی

زیبایی های این جنگل در Sagano Arashiyama

یکی از زیباترین نقاط دیدنی در کیوتو ژاپن، جنگل بامبو در Sagano Arashiyama است. یک کوچه زیبا و پر از هزاران درخت بامبو است.

جنگل بامبو Sagano یکی از مکانهای مشهور ژاپن و مطمئنا یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی ژاپن است. محبوبیت آن به مراتب فراتر از جاذه های دیگر ژاپن است و اغلب به عنوان یکی از زیباترین مکان های دیدنی در سرتاسر جهان شناخته می شود.

این یکی از مکان هایی است که توصیفش دشوار است، چرا که به غیر از دیدن، شنوایی در اینجا بسیار مهم است! قدم زدن در زیر سایه بامبوهای قوی احساس خوبی به آدم میدهد که وصف ناپذیر است.

زیبایی جنگل بامبو تنها به خاطر وجود درختان بامبو در این جنگل نبوده و صدایی که باد هنگام وزیدن در این جنگل به وجود می‌آورد،‌ بسیار زیبا و آرم‌بخش است.

ترکیب صدای باد، درختان بامبو، و رقص نور در بین این درختان،منحصر به فرد بودن جنگل بامبوی ساگانورا را دو چندان کرده‌اند. حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا از شهر کیوتو به این جنگل رسید.

جنگل بامبو ژاپن زیبایی‌ها و ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که آن را نسبت به سایر جنگل‌ها متمایز می‌کنند.

بهترین کار در این مکان این است که گوش خود را به صدای نسیم بسپارید و به آرامی بین درختان تنفس کنید چنان فضای منحصر به فردی در این مکان وجود دارد که هیچ عکسی نمی تواند تمامی این زیبایی را در خود بگنجاند.

البته ترکیب صدای به هم خوردن ساقه های غول پیکر بامبو و صدای زوزه باد، در کنار رقص نور و سایه یک سمفونی زیبا را به وجود می آورد.

چگونه به جنگل یا دالان بامبو در کیوتو Kyoto برویم

چگونه به جنگل یا دالان بامبو در کیوتو Kyoto برویم

بنابراین روزانه گردشگران تور ژاپن زیادی از این منطقه فوق العاده دیدن میکنند. یک مسیر باریک رودخانه از شرق به غرب عبور می کند و فاصله ای حدود ۵۰۰ متر را پوشش می دهد.

حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا از شهر کیوتو به جنگل بامبوی ساگانو رسید. این مکان یک گنج فرهنگی واقعی است که به شما کمک می کند تا یک تخلیه روحی و آرامش واقعی داشته باشید، که حتی حرفه ای ترین درمانگرها نمیتواند ارائه دهند.

مسیرهای پیاده روی که از داخل این جنگل باشکوه عبور می کند، یک فضای خوب و رویایی برای پیاده روی و دوچرخه سواری در اختیار گردشگران و مردم محلی قرار می دهد. این منطقه توریستی است و بسیاری از ژاپنی‌ها نیز به این مکان می‌آیند.

در انتها فیلم کوتاهی از تجربه توریست هایی که به جنگل بامبو Bamboo Forest در Sagano Arashiyama  در شهر کیوتو Kyoto رفته اند را برایتان به نمایش می گذاریم.

البته می توانید با دیگر جاذبه های گردشگری دنیا در دسته معرفی جاذبه های گردشگری وب سایت چکاوک آسمان آبی بیشتر آشنا شوید.

 

بالا