How Can We Help?

جزیره سائو جورج Sao Jorge Island | جاذبه گردشگری پرتقال

جزیره سائو جورج نام یکی از جزایر آزور واقع در اقیانوس اطلس می باشد.

جزیره سائو جورج یکی از زیباترین و سرسبزترین جزایر آزور است که البته یکی از مهیج‌ترین مکان‌های این مجمع‌الجزایر به خصوص برای صخره‌نوری و دره‌نوردی می‌باشد.

این جزیره دارای خط ساحلی کم عرض ولی طولانی است.

این جزیره شگفت‌انگیز پرتغالی که در آب‌های اقیانوس اطلس شمالی آرمیده ، سرزمینی افسانه‌ای برای ماجراجویان و توریست‌هایی است که همیشه به دنبال مناطق بکر و بی‌نظیر به خصوص در کشور پرتغال می‌گردند.

صخره‌های مرجانی جزیره سائو جورج بی نهایت زیبا و دیدنی هستند و رنگ‌های جذابی برای تماشا کردن دارند.

صخره‌های مرجانی جزیره سائو جورج بی نهایت زیبا و دیدنی هستند و رنگ‌های جذابی برای تماشا کردن دارند. در این جزیره می‌توانید در مسیرهای محافظت شده به کوهنوردی، پیاده روی و صخره نوردی بپردازید.

در این جزیره می‌توانید در مسیرهای محافظت شده به کوهنوردی، پیاده روی و صخره نوردی بپردازید.

این جزیره زیبا بسیار بکر است و حتی منطقهٔ سکونتی ندارد.

در گذشته این جزیره مملو از کوه ها، تخته سنگ ها و دره های عمیق بود و سواحل آن قابل سکونت نبود، اما امروزه داخل جزیره می توان پیاده روی کرد.

جزیره سائو جورج در گروه مرکزی مجمع الجزایر آزور قرار گرفته و نزدیک‌ترین جزایر به آن جزایر فایال و پیکو می‌باشند.

این سه جزیره در کنار هم مثلث یا منطقه تریانجیلو را به وجود می‌آورند.

حدود 9500 نفر در مزارع شمالی و جنوبی جزیره متمرکز شده و شغل اصلی آنان با توجه به زمین‌های فوق‌العاده حاصلخیز جزیره، کشاورزی است.

معرفی غارهای جزیره سائو جورج Sao Jorge Island

معرفی غارهای جزیره سائو جورج Sao Jorge Island

گردشگران در جزیره جزیره سائو جورج  آزور ماجراجویی زیادی را در غارهای خود به دنبال دارد و شما روز پرهیجانی را در این جزیره تجربه خواهید کرد.

مهمترین این غارها عبارتند از غارهای مونتوسو Montoso و بوکاس دو فوگو Bocas do Fogo .

رستوران ها و غذاهای جزیره

یکی از جاذبه‌های اصلی سائو جورج رستوران ها و غذاهای لذیذ جزیره می باشد.

به علاوه می‌توانید از رستوران‌های سر باز آن استفاده کرده و لذت صرف یک غذای خوشمزه با عطر دریا را تجربه کنید.

جزیره سائو جورج Sao Jorge Island جزیره غذاهای رویاییست.

غذاهای محلی همچون گوشت صدف، غذاهای تند و لذیذ و پنیر غیر پاستوریزه در این جزیره تهیه شده با شیر گاوهایی که از چمنزارهای جزیره تغذیه کرده اند و مخصوص همین جزیره است را می توانید در اینجا بخورید.

 

محل قرارگیری Sao Jorge Island

دهکده فاجا دو سائو جورج

فاجا دو سائو جورج دهکده‌ای کوچک ولی بسیار زیبا و شگفت‌انگیز در جزیره سائو جورج است که یکی از آرامش‌بخش‌ترین مناطق روی زمین در کشور پرتغال می‌باشد.

عمده شهرت این دهکده زیبا به دلیل مسیرهای پیاده‌روی هیجان‌انگیز آن است که از میان کوه‌های سر سبز و بلند به ساحل اقیانوس اطلس راه می‌یابد.

فضایی بسیار آرام و دلپذیر، طبیعتی سرسبز، بکر و دست نخورده، آب و هوایی معتدل و مطلوب، نزدیکی به صخره‌های مرجانی زیبا، چشمه‌های آب گرم فراوان و چشم ‌انداز بی‌نظیری از اقیانوس اطلس، دست به دست هم داده‌اند تا این دهکده کوچک را به مکانی رویایی برای تفریح و استراحت تبدیل نمایند. جزیره سائو جورج

فضایی بسیار آرام و دلپذیر، طبیعتی سرسبز، بکر و دست نخورده، آب و هوایی معتدل و مطلوب، نزدیکی به صخره‌های مرجانی زیبا، چشمه‌های آب گرم فراوان و چشم ‌انداز بی‌نظیری از اقیانوس اطلس، دست به دست هم داده‌اند تا این دهکده کوچک را به مکانی رویایی برای تفریح و استراحت تبدیل نمایند.

به دلیل داشتن آب فراوان و آبشارهای دائمی بزرگ و نیز آب و هوای فوق‌العاده در طول تاریخ مورد هجوم دزدان دریایی قرار گرفته و به خاطر موقعیت جغرافیایی به دفعات زیادی نیز به دلیل زمین لرزه ویران شده و دوباره بازسازی شده است.

این دهکده در ساحل جنوبی جزیره سائو جورج و در امتداد قله‌های آتش‌فشانی توپو واقع شده است.

علاوه بر کشاورزی، صنایع دستی از جمله کارهای اصلی مردم فاجا دو است که یکی دیگر از جاذبه‌های اصلی جزیره محسوب می‌شود و البته اقتصاد مردم بعد از صنعت توریسم و کشاورزی به آن وابسته است.

بالا