تور پوکت

تور پوکت

88 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 3 از 5 | تور پوکت

پوکت بزرگترین جزیره تایلند و جذاب ترین استراحتگاه  این کشور است.ساحل پوکت بسیار عظیم و گسترده است . 30 درصد جمعیت پوکت را مسلمانان تشکیل می دهند.پوکت همچنین با نام مروارید دریای اندمان شناخته می شود.

تور پوکت تایلند

وجود کوه هایی که از شمال تا جنوب این جزیره را فراگرفته است همچنین جنگل های بی نظیر  از دلایل انتخاب این شهر برای  سفر گردشگران است.همانطور که ذکر شد ساحل پوکت بسیارگسترده است اما بهترین سواحل پوکت درکناره  غربی این جزیره واقع شده است. در کناره غربی پوکت مراکز غواصی گسترده زیادی وجود دارد علاوه بر این مراکز در پوکت، قایق رانی و موج سواری نیز طرفداران بسیار زیادی دارد.

پوکت همواره به دلیل منابع غنی خود مورد توجه تاجران و سیاحان از سراسر دنیا بوده است.پوکت ثروت و شهرت خود را از فروش قلع موجود در معادن  خود بدست اورده است و اکنون یکی از بهترین قطب های گردشگری در تایلند می باشد.

اصلی ترین درامد ساکنان  این شهر توسط گردشگران فراهم می اید اما صید ماهی و مروارید و کشاورزی ازجمله  شغل های مهم و اساسی مردم این جزیره است.

اب و هوای پوکت

پوکت بزرگترین جزیره تایلند است که در شبه جزیره جنوبی تایلند واقع گردیده این جزیره در جنوب غربی دریای اندمان قرار گرفته است .پوکت مملو از جنگلهای سرسبز و کوه های مرتفع است که ارتفاع بلند ترین قله ان به 529متر می رسد.

این جزیره در نزدیکی خط استوا قرار گرفته است و خود دلیلی است که باعث می شود اب هوای ان در بیشتر مواقع ثابت باشد و کمتر دچار تغییر گردد.اب و هوای پوکت در بیشتر مواقع سال گرم است و از این رو مورد علاقه ی توریست ها می باشد.اب و هوای پوکت شامل سه فصل با ابو هوای گرم ,اب و هوای مرطوبو اب و هوای خنک می باشد. در این جزیره در ماه های می و اکتبر شاهد افزایش میزان بارندگی هستیم.

ساعات تابش افتاب در پوکت بین 7 تا 9 ساعت متغیر است که در فصل پاییز تابش افتاب 7 ساعت و در فصل تابستان به 11 ساعت می سد . میانگین دمای آب دریا هم در فصول مختلف متغیر است. در ماه های زمستان، دسامبر تا ژانویه، میانگین کمترین دمای آب ۲۸ درجه می باشد که هنوز دمای مناسبی برای انجام ورزش ها و تفریحات آبی است و در فصل تابستان به ۳۰ درجه می رسد.در این جزیزه همچنین شاهد وضعیت جوی مه الود هم هستیم و در کل بین 5 تا 8 روز این وضعیت را مشاهده می کنیم.

جاذبه های گردشگری پوکت

Patong Beach

یکی از بزرگترین و دل نگیزترین سواحل در پوکت ساحل پاتونگ است.گسترش و بهبود شررایط گردشگری سبب شده این ساحل به یکی از شلوغ ترین سواحل در تایلند تبدیل گردد.این ساحل مملو از مراکز خرید و جاذبه های تفریحی است.

Rawai Village

قبیله ای از کولی ها در این روستا زندگی می کنند که برای مشاهده شیوه زندگی انها می توانید به این شهر سفر کنید.تعدادی از این کولی ها زندگی عشایری دارند و تعدادی از انها زندگی در کنار دریا را ترجیح می دهند. این دهکده دارای یک بندر کوچک ماهیگیری است و ساحل آن پر از درختان نارگیل و بلوط است.جالب است بدانید ساحل پاتونگ در جنوب این دهکده واقع شده است.

اکواریوم پوکت

اگر در این سفر به همراه کودکانتان هستید بازدید از این اکواریوم از بخش های مورد علاقه ی انها خواهد بود. همچنین شما می توانید در این اکواریوم به همراه گونه های دریایی به شنا بپردازید. گونه هایی از انواع ماهی، لاک پشت های دریایی و خرچنگ و ستاره دریایی در این آکواریوم وجود دارد. همچنین می توانید از قبل بلیط تور مرکز زیست شناسی دریایی را رزرو کنید. بهای بلیط برای مردم تایلند ۵۰ بات برگسالان و ۲۰ بات کودکان و برای گردشگران ، بزرگسالان ۱۰۰ بات و کودکان ۵۰ بات است.همچنین ساعت بازدید از این اکواریوم 8ونیم صبح تا 4و نیم عصر می باشد.

معبد Wat Phra Thong

در این معبد مجسمه های زیادی از بودا وجود داشته است که اکثر انها در حین حمله ی بودا نابود شده است.افسانه های زیادی درباره ی این معبد وجود داشته است .  بر اساس یک افسانه، پسر بچه ای یک بوفالو را با طنابی به یک قطعه ی فلزی که از زمین بیرون آمده بوده، بسته بوده است. بعدها بچه می میرد و در خواب به پدرش درباره ی آن قطعه ی فلزی می گوید. پدرش بعد از حفر زمین در محل قرار گیری ان قطعه فلزی به یک مجسمه ی بودا که از طلای خالص بوده می رسد. امکان حفاری کامل این مجسمه ی بودا نبوده و در سال ۱۷۸۵ در این محل یک معبد ساخته شده است. بعد  توسط برمه، مجدد سعی میشد تا مجسمه بیرون از معبد آورده شد. اما این کار منجر به شکستن مجسمه و تقسیم شدنش به دو قسمت شد.یکی از این قسمت ها پس از تقسیم ناپدید شد اما بخش دیگر ان هنوز در این معبد نگه داری می شود.

چشم انداز و ساحل کارن

ساحل کارن یکی از زیبایی ها و جاذبه های گردشگری  شهر پوکت است. از پوکت سه جزیره‌ «کاتانوی»، «کاتایا» و «کارُن» به راحتی قابل مشاهده است و میتوانید ساعت ها از این طبیعت بکر لذت ببرید . این چشم‌انداز طبیعی بین سواحل «نای هارن» و «کاتانوی» قرارگرفته است ، در اکثر روز های سال میهمان  توریست هایی است که از سراسر دنیا امده اند تا از این چشم انداز لذت ببرند . این نقطه، بهترین مکان برای تماشای پانورامای جزیره است.
ساحل کارُن، بزرگترین ساحل غربی پوکت است که  هم از جهت طولی قابل مقایسه با سایر سواحل پوکت نیست و هم از جنبه ی عرضی بسیار گسترده و وسیع است . در اکثر مواقع این ساحل خلوت است و می توانید اوقات خوشی را در ان قدم بزنید و در مکان های در نظر گرفته شده یرای دوچرخه سواری دقایقی را با دوچرخه به تفریح بپردازید. در ضمن در این ساحل خدمات گوناگونی ارائه میشود که میتوانید از ان بهره ببرید مانند  انواع ورزش‌های آبی، تخت‌های مخصوص حمام آفتاب و...

ساحل کارن مناسب برای افرادی است ک به دنبال ارامش و اسایش هستند و میخواهند از طبیعت بکر استفاده کنند