تور پاتایا

تور پاتایا

13 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 | تور پاتایا

تور پاتایا دارای اقامتگاه ها و  هتل های تفریحی فراوانی است این شهر استراحتگاه ساحلی محبوبی است در جنوب تایلند که سالانه شمار زیادی از گردشگران این شهر را برای سفر های خود انتخاب میکنند.تفریح های شبانه ای که در پاتایا انجام می شود زبانزد خاص و عام است که مقامات محلی در سال های اخیر تلاش کرده اند این مکان را به یک تفریحگاه خانوادگی تبدیل کنند.

تور پاتایا Pattaya

یکی از دلایل انتخاب این شهر برای گردش وجود شرایط و امکانات کافی برای  برای انجام ورزش ها و تفریحات آبی مثل اسکی روی آب, موج سواری، و حمام آفتاب گرفتن ,غواصی و...است. از عوامل مهم و اساسی که موجب جذب گردشگران  زیادی به این شهر می شود , وجود تعداد زیاد رستوران است که غذای تایلندی را تهیه می بینند. از انجا که سالانه گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا به این شهر سفر می کنند رستوران های فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی، انگلیسی و هندی و ژاپنی و چینی و … هم در این جزیره وجود دارد.

جغرافیا پاتایا

شهر پاتایا با بانکوک 140کیلومتر فاصله دارد و درسواحل شرقی تایلند قرار گرفته است.آسمان لاجوردی و شنهاي نرم و درياي تمیز و زلال  آن تنها قسمتی از ویژگی های پاتایا است که باعث شده که باعث شده است این شهر مورد توجه گردشگران داخلی و خرجی قرار گیرد.

به طور کلی شهر پاتایا دارای 3 فصل خنک,گرم و بارانی است در ماه های نوامبر و فوریه که شرایط جوی ان خنک تر می شود اوج زمان مسافرت گردشگران به این شهر است.

جاذبه های گردشگری پاتایا

جزیره مرجان: Ko Lan

این جزیره در 7 کیلومتری شهر پاتایا قرار گرفته است و دارای ساحلی شنی با رنگ سفید است و هر صبح لنج هایی به سمت این جزیره حرکت میکنند که غروب همان روز باز می گردند. محیط این جزیره بسیار آرام است سواحل دلنشین آن و نیز مرجان های بی نظیری  که در اب های ان وجود دارد زیبایی ان را چندین برابر کرده است.توریست هایی که به این جزیره سفر میکنند با قایق های کف شیشه ای میتوانند به تماشای این جزیره بروند . در این جزیره امکان شنا، غواصی، حمام آفتاب، ورزش های آبی مثل اسکی روی آب و موج سواری برای تمامی گردشگران وجود دارد .

پارک سنگ های چند میلیون ساله مزرعه کروکودیل ها و

در 9 کیلومتری شهر پاتایا گیاهان زیبا، درختان و صخره های عظیم الجثه با قدمت بسار زیادی وجود دارد که در کنار یکدیگر این پارک زیبا را تشکیل میدهد. در بخشی از این پارک مزرعه ای وجود دارد که بیش از 1000 کروکودیل را در خود جای داده است حیوانات دیگری در این مزرعه وجود دارد لازم به ذکر است هر روز نمایش های جذاب و دیدنی توسط کروکودیل ها برای گردشگران و توریست ها اجرا می شود.

باغ وحش ببرها

باغ وحش ببرها باغ وحش ببر ها در شمال شهر پاتایا قرار دارد وشامل بیش از 200 ببر بنگال و 100000 کروکودیل می شود. علاوه بر این، حیوانات دیگری مانند شترمرغ، شتر تک کوهان، کانگورو و پرندگان عجیبی را مشمول می شود . در این جزیره می توانید هم زیستی مسالمت امیز بین ببرها، خوک ها و سگ ها را نیز مشاهده کنید

شوی حیوانات مانند پرش ببرها از حلقه آتش، راه رفتن روی بند، کشتی کروکودیل ها، رقص و بازی بسکتبال فیل ها از جمله نمایش هایی است که در این باغ وحش اجرا می شوند.

خانه مقدس حقیقت

خانه ی مقدس حقیقت, بنای چوبی عظیم و با ابهت معبد مانندی است, این بنا به صورتی ایجاد شده است که در برابر نور و باد و...مقاوم می باشد.این بنا در شمال پاتایا در کنار دریا واقع است. گفتنی است بلندترین نقطه خانه حقیقت 105 مترارتفاع  دارد.

این بنا جلوه ای از قدرت خلاقیت در تایلند قدیم است که با مجسمه های کنده کاری شده ی تزئین شده است .علت استفاده از این مجسمه ها بکارگیری فرهنگ وهنری است که منعکس کننده دیدگاه گذشتگان است..

موزه ریپلی

 در این موزه مجموعه کاملی از شی های شگفت انگیز و خارق العاده که از همه ی جهان جمع شده اند  مشاهده می شود .موزه ریپلی تایلند در مرکز خرید رویال گاردن در طبقه سوم و در مرکز پاتایا قرار گرفته است. در این موزه نیز می توانید یک نمایش 4 بعدی را در کنار همراهانتان مشاهده نمایید.

Underwater World

این مکان به عنوان دنیای زیر  اب شهرت یافته است بزرگترین و جدیدترین اکواریوم اسیا است که در جنوب پتایا قرار گرفته است این اکواریوم که شکل استوانه ای دارد دارای 100 متر طول و بیش از 4000 ابزی در 200 گونه متفاوت است.

معبد مدرن وانسانگ وارارام

این مکان مهمترین معبد پاتایا است و دارای معماری مدرن می باشد  که الهام گرفته از معماری چین سوییس هند ژاپن وهند می باشد و مرکزی برای مدیتیشن است.

این معبد در 12 کیلومتری جنوب پاتایا قرار دارد و تنها 3 کیلومتر با باغ استوایی نانگ نوچ فاصله دارد و همچنین نزدیک به کوه بودا است

توجه داشته باشید بازدید کنندگان معبد باید شانه هایشان پوشیده باشد و دامن یا شلوار بلند بر تن داشته باشند.

دهکده فیل ها

این دهکده در سال 1973 برای مراقبت از فیل های از کار افتاده و ضعیف ایجاد شد در این دهکده فیل ها می تونند ازاد باشند و از انها توسط افراد متخصص مراقبت می شود. علاوه بر این  نمایش هایی همچون فوتبال فیل ها، رژه فیل ها و فیل سواری در جنگل در این مکان اجرا می شود.

کوه بودا

بر این کوه تصویر بودا  با لیزر رسم شده است که 109 متر بلندی و 70متر پهنا دارد .

فستیوال های پاتایا

جشن پاتایا

یکی از جشن هایی که در فصل گرم سال و در ساحل پاتایا برگزار می گردد  جشن پاتایا است در این جشن شناورهای گل وغذا، مسابقات گوناگون، فروش غذاهای لذیذ محلی، نمایش و آتش بازی در خلیج انجام می شود که تنها بخشی از برنامه های جذاب این فستیوال می باشد.

Songkaran

در مراسم سال نو تایلندی ها که به سونگکاران معروف است و حوالی فروردین ماه ایرانیان قرار میگیرد جشن های زیادی برگزار میشود که از جذاب ترین انها جشن اب پاشی است و مردم شهر های مختلف تایلند به همراه توریست هایی که از سراسر دنیا به این شهر می ایند در این جشن شرکت می کنند.