تور ترکیه

تور ترکیه

41 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 3 از 5 | تور ترکیه

امروزه یکی از کشورهایی که توجه گردشگران ایرانی و خارجی را به خود جلب کرده است کشور ترکیه می باشد. از انجا که این کشور مملو از جاذبه های تفریحی و مراکز تجاری و خرید است سبب شده توریست های زیادی این کشور را برای سفر در اولویت خود قرار دهند. ترکیه اشباع از مکان های توریستی برای گردشگران جهان است. از گنبد و مناره های استانبول گرفته تا سواحل آنتالیا و گردشگاه های مدیترانه و کوه های مه آلود دریای سیاه شرقی.

شباهت نسبی ایرانیان از جهت فرهنگ و مذهب با مردم ترکیه از دلالیل دیگر انتخاب این کشور برای سفر است.

قیمت تور ترکیه

تور ترکیه قیمت مشخصی ندارد و هزینه ان کاملا بستگی به نوع پرواز,هتل,تعداد شب و روز های اقامت,شهر,فصل و کیفیت سفر دارد. اما به طور کلی تعرفه تور کشور ترکیه از....تا..... بسته یه شرایط متغییر است.

پروسه تور کشور ترکیه

برای رزرو تور در تایلند تنها کافیست تا شما با شماره تماس های آژانس مسافرتی چکاوک تماس بگیرید اما ما برای جلب اعتماد مشتریانمان تمامی پروسه های سفر را اعلام می کنیم:

1.مشخص سازی مبدا

2.مشخص سازی مقصد

3.بررسی وضعیت پاسپورت و ویزا مسافران

4.زمانبندی و چیدمان برنامه های تور

5.رزرو بلیط هواپیما

6.رزرو هتل

7. هماهنگی با تور لیدر(در صورت لزوم)

کشور ترکیه

کشور ترکیه ,کشوری اوراسیایی است که با نام رسمی جمهوری ترکیه در سرزمین آناتولی و غرب آسیا واقع شده است .این کشوراز شمال با دریای سیاه و در جنوب با دریای مرمر مرز ابی دارد همچنین در شرق مجاور با کشورمان ایران و از غرب در همسایگی یونان و بلغارستان می باشد.زبان اکثریت مردم ان ترکی ترکیه است اما در بین ان ها کرد زبان ها و زازا ها نیز رویت میشود. علاوه بر این گروه های قومی همواره در این کشور زندگی میکنند که عبارت اند از اذربایجانی ها ,لاز ها,عرب ها و ارمنی ها.

ترکیه در 1700 کیلومتری کشور ایران است و از نظر زمانی 1و نیم ساعت با ایران اختلاف دارد.پیش شماره کشور ترکیه 90 می باشد برای تماس کافیست کد 0090 را پیش از شماره اصلی شماره گیری کنید.

واحد پول در کشور ترکیه لیر است هر 100 کروش برابر یک لیره می باشد.در این کشور هنوز سکه و به غبارتی پول خورد به راحتی و سهولت قابل دستیابی است هر لیره ترکیه در حال حاضر برابری میکند با 9237 ریال.

فرهنگ کشور ترکیه

کشور ترکیه  دارای آداب و رسوم قدیمی است و سنت‌های اسلامی یکی از اصلی ترین  بخش عقاید و باور های مردم راشامل می شود.

مجاورت ترکیه با کشور های اروپایی سبب شده که به طور ملموس فرهنگ انها را تحت تاثیر قرار داده است. به طور کلی ترک ها افرادی بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند و البته خانواده برای انها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. رسوم عمومی ترکیه اشتراکات زیادی  با رسوم و فرهنگ ایران دارد. وضعیت مذکور درمورد  رفتارهای تجاری نیز صدق می‌کند. از این رو، رفتار مردم ترکیه به هنگام مذاکرات تجاری برای مردم ما اشنا و عادی است. مذاکره در این کشوربا آرامش خاطر  و بدون عجله برای رسیدن به هدف انجام می‌شود.

مردم ترکیه‌ به فرامین دینی خود بسیار مقید هستند. اسلام به خصوص در بخش های مرکزی و شرقی ترکیه بر روابط بازرگانی و تجاری  موثر است. محرمات دینی و اصول دینی در حین عقد معامله  رعایت می گردد. اگر طرف مقابل همچنین مسلمان باشد و از واجبات دینی وفرامین بازرگانی اسلامی اطلاع  داشته باشد، اثر مثبت به  سزایی بر روابط خواهد گذاشت.

بطور کلی هر ساله جشن های متعددی درسرار ترکیه و در همه ی شهر و روستا های این کشور  برگزار می گردد که سبب شده توریست های زیادی  را به این کشور جذب کند .این جشن ها مشمول جشن های محلی و منطقه ای و بین اللملی  است که خود از دیدنی های ترکیه محسوب می شود.جالب است بدانید یکی از جشن های پر مخاطب و بازدید ترکیه جشن بزرگداشت مولانا است این جشن در 10 دسامبر اغاز میگردد و در 17 دسامبر به اوج خود می رسد هر ساله میلیون ها نفر برای برگزاری این جشن به قونیه سفر می کنند.

موسیقی در ترکیه ترکیبی از پاپ آمریکایی, موسیقی محلی ، غربی ، آسیای مرکزی اروپای مدرن وکلاسیک ایرانی تشکیل شده است. شایان به ذکر است که موسیقی پاپ در زمان کنونی در این کشور طرفداران زیادی دارد و البته مردم ترکیه نسبت به موسیقی سنتی علاقه کمتری را از خود نشان می دهند.

جغرافیا ترکیه

کشور ترکیه در نیمکره شمالی واقع شده است این کشور در جنوب شرقی اروپا و غرب اسیا میانه واقع شده است که دارای شش همسایه اسیایی و 2 همسایه اروپایی است.کشور ترکیه به دلیل موقیت جغرافیایی خوبی که در زمان جنگ جهانی داشت به عنوان پلی بین اروپا و اسیا مورد استفاده قرار میگرفت,امروزه هم کشور ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی که در منطقه دارد حائز اهمیت ویژه ای است.

این کشور دارای هشتاد و یک استان است که مراکز یکایک استان ها جز سه مورد از انها با خود استان هم نام است.پایتخت ترکیه, انکاراست که بعد از استامبول بزرگترین شهر ان است همچنین لازم به ذکر است که این شهر مرکز سیاسی ترکیه می باشد.

ترکیه کشوری کوهستانی است که با دریاهای آزاد هم مرز است و توسط انها احاطه شده است و مملو از شگفتی های و جاذبه های  طبیعی است . علاوه بر ان، آب و هوای کشور ترکیه ترکیبی از جو اب و هوایی بسیار متنوع است که آب و هوای مدیترانه ای و اب هوای قاره ای را نیز شامل می شود. بخش های شمالی ترکیه دارای آب و هوای اقیانوسی است در صورتی که بخش های جنوب آن دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای است . با این حال بهترین زمان برای سفر به این کشور بهار و پاییز است چرا که از بهترین جو اب و هوایی برخوردار است البته از انجا که این کشور دارای تنوع اب و هوایی زیادی است در همه ی فصول مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

مهمترین شهر های ترکیه

پرجمعیت ترین شهر های ترکیه عبارت اند از:استامبول,انکارا,ازمیر,بورسا,ادانا,غازی عینتاب,کن یا,انتالیا ,کایسری و مرسین.

البته لازم به ذکر است شهرهای استامبول,انتالیا,بدروم,کوش اداسی  از جمله شهرهایی هستند که همواره مورد توجه توریست ها و گردشگران بوده اند.