تور بانکوک

تور بانکوک

59 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 | تور بانکوک

تور بانکوک Bangkok ,پایتخت کشور تایلند با بیش از هشت میلیون نفر جمعیت یکی از پر جنب و جوش ترین شهر های این کشور است که سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا از جمله کشور ایران این شهر را برای سفر خود انتخاب میکنند. بانکوک مملو از طبیعت بکر و جذاب است همچنین معابد بسیار زیبای این شهر از بخشهای ستودنی این کشور توریست پذیر می باشد.

تور بانکوک تایلند

تور تایلند بانکوک یکی از شهر های محبوب و پر طرفدار جهانیان است که سالانه نزدیک به پانزده میلیون نفر از این شهر بازدید میکنند و یکی از دلایل شلوغی و جنب و جوش بالای این شهر شرایط مذکور می باشد.

نام کامل شهر بانکوک توسط پادشاه" بودا یدفا چولالوکه " انتخاب شده و به عنوان طولانی ترین نام یک مکان در گینس ثبت شده است.

جفرافیا بانکوک

از انجا که تایلند در مجاورت دریا قرار دارد اکثر شهر های این کشور در بیشتر مواقع دارای آب هوای معتدل و نسبتا گرم است كشور تايلند در موقعيت استراتژيكي جنوب شرقي آسيا قرار دارد و بسيار حاصلخيز مي باشد. بانکوک در قسمت شرقی تایلند قرار گرفته است که پوشيده از شاليزارهاي سرسبز برنج است.

بانکوک یکی از شهر های پر باران تایلند است در طی ماه های آگوست و سپتامبر می بارد و در اکتبر به بیشترین میزان خود می رسد و در سطح شه جاری شدن سیلاب مشاهده می گردد.

جاذبه های گردشگری بانکوک

شهر بانکوک مملو از جذابیت های مدرن و شگفتی های سنتی است.وجود معبد های بسیار زیبا ,بازار شناور روی اب ,بازار های محلی,غذاهای لذیذ و سنتی و بسیار مورد دیگر از عواملی است که سبب جذابیت و عامل انتخاب این شهر برای سفر توریست ها شده است.

معابد بانکوک

معبدهای بانکوک، از مکان های مورد علاقه توریست ها برای سفر به تایلند است چندین معبد در این شهر وجود دارد اما مهمترین انها معبد سوتات ، معبد آرون و معبد پو میباشند.

1.در معبد وات پو مجسمه بودا وجود دارد این مجسمه یه صورت افقی در معبد قرار گرفته است .پای مجسمه ی بودا 5 متر طول دارد و با مروارید احاطه شده است .عدد 108در معبد از اهمیت ویژه ای برخوردار است علت این است که برروی پاهای مجسمه ۱۰۸ سمبل سلوک بودابا دقت و ظرافت وصف نشدنی حک شده است. از دلایل دیگر مورد شناخت بودن معبد وات پو وجود اتاق هایی برای ماساژ مسافرین است که از معبد بازدید میکنند.همچنین آموزش انجام این کار نیز به افرادی که علاقه مند هستند داده می شود. ساعات بازدید نیز ۸ صبح لغایت ۵ عصر می‌باشد.

2.معبد وات ارون با معماری بسیار شگرف و زیبا در غرب رودخانه چائو پرایا قرار گرفته است قرار گرفتن این معبد زیبا در کنار رودخانه باعث شده زیبایی منطقه را چندین برابر کند درهنگام سپیده دم این معبد با معماری وصف ناپذیرش در کنار اب به صورت بسیار رنگی جلوه گری میکند. برای بازدید از معبد وات پو و عبور از رودخانه می‌توانید از قایق هایی که در اسکله سافان تاکسین قرار گرفته است، استفاده کنید و در اسکله شماره ۸ پیاده شوید. ساعت کاری معبد وات آرون از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۷:۳۰ می باشد.

3. در معبد سوتات یکی از مجسمه های غول پیکر بودا که از جنس طلاست و حدود ۲۱ متر طول دارد در این معبد نگهداری می شود . این معبد به دلیل وجود مجسمه های طلایی و برنزی بودا در بخش های داخلی و خارجی، طراحی جالب سقف، سبک معماری، نقاشی های دیواری بزرگ است، مشهورمیباشد. معبد سوتات در نزدیکی منطقه شهرک چینی ها در بانکوک قدیم و چهارراهی که تاب غول آسا در آن قرار دارد، واقع شده است.

رود چائو فرایا

رود چائو فرایا از درون شهر بانکوک میگذرد و در نهایت به خلیج تایلند می‌ریزد. این رود یکی از اصلی ترین و زیباترین بخش های شهر بانکوک است و مشاهده کردن شهر در طی زمانی که سوار بر قایق هستید و منظره زیبا را تماشا میکنید از لحظاتی خواهد بود که هیچ گاه از یاد نمیبرید ضمن این که میتواند تصویر کاملی از شهر بانکوک را به شما دهد . از یک طرف آسمان خراش‌های بزرگ در امتداد رودخانه و ازطرف دیگر خانه‌های شناور چوبی برخی بومی ها در کنار کانال های کوچک از زیبایی های وصف نشدنی این بازدی است.

بازا روی اب

در 80 کیلومتری شهر بانکوک بازاری وجود دارد که بر روی اب شناور است و توسط کانالی که روی رود زده شده ساخته شده است این بازار در همه ی زمان ها اشباع از فروشندگان و خریدارانی است که بر روی کانال شهر بانکوک در حال خرید و فروش محصولات گیاهی و سبزی و غذاهای محلی و کالای مورد نیاز خود هستند.

شهر سوخته

شهر ایوتایا که برای مدت بسیار زیادی پایتخت کشور تایلند بود یکی ازقدیمی ترین مکان های کشور تایلند محسوب می شود این شهر که با عنوان شهر سوخته شناخته می شود بیش از 417سال قدمت دارد.ایوتایا در 89 کیلومتری شهر بانکوک قرار دارد .معماری این شهر ترکیبی ست از معماری کمبریچ و هنر دوره ی سوخوتای که سبب شده یکی از زیباترین شهر های دنیا را ایجاد کند.

جشن ها و رسومات شهر تور بانکوک

مردم تایلند هر ساله فستیوال ها و جشن های زیادی را برگزار میکنند که در شکوه و زیبایی وصف ناشدنی هستند بیشتر این جشن ها در ایام تعطیل سال صورت میپذیرد و جذابیت ان,این است که این فستیوال ها در همه ی ایالت هائ کشور تایلند توسط مردمش انجام میشود و مختص بخش مشخصی از تایلند نمی باشد یکی از جشن های فوق العاده زیبا در این کشور جشن اب پاشی است که در همه ی شهر های تایلند از جمله بانکوک مرسوم است.

مراسم شخم زنی گرفته شده از یک رسم و سنت قدیمی در بین ساکنان تایلند است.انها پیش از شروع فصل کاشت برنج این کار را اغاز میکنند و همچنین معتقدند که میتوانند میزان محصول آن سال را پیش بینی کنند. این مراسم بیشتر در شهر بانکوک مرسوم است. در این جشن همه ی کشاورزان و توریست ها تعداد کثیری موشک را که به شکل و نوع های مختلفی است میسازنند و به اسمان پرتاب میکنند با این کار از خدایان میخواهند که محصولشان پر بار و همچنین نزولات اسمانی به حداکثر میزان خود برسد.